Oprawme se

2
TOP Oprawme se

Kniha je napsána podle scénáře dokumentu točeného s předními odborníky z ozdravných institutů a univerzit na americkém kontinentu.

Je v ní srozumitelně vysvětleno, jak funguje výživa a co v těle dokážou vlastní ozdravné procesy. Biochemické vzorce jsou tu přetlumočeny do lidového podání. Sporné věci a mýty ve stravě se řeší návštěvou pravěku, kde se vždy nachází ta správná odpověď.

V knize se odhalí se spousta mýtů „zdravé stravy“, například:

Proč jsou nezdravé himalájské soli, klíčky, vláknina, svačinky jablko s mrkví či mladá vojtěška alfa-alfa. Proč se zběsilým běháním většinou nehubne, proč moc nefungují ořechové tyčinky pro sportovce…

Dozvíme se také, jak vytěžit maximum živin z ořechů, jak získat léčivou vodu ze studánky i doma v kuchyni, anebo proč nemáme chuť na maso z dravců či na vařený meloun.

Kromě banálních rad, jak zhubnout s plným žaludkem, jak nemít zubní kazy a jak si prodloužit život, se dozvíme nejen, jak se dá snadno vyléčit astma, alergie či atopický ekzém, ale také těžší kalibr: epilepsie, autismus, syndrom vyhoření, neplodnost a dokonce i rakovina.

Kniha není určena jen nemocným lidem, ale jsou zde i kapitoly pro upevnění zdraví, vitality a výkonů – od miminek přes vrcholové sportovce až po seniory.

Pro snadné pochopení zdravé výživy je zde několik vzorových týdenních jídelníčků pro všechny cílové skupiny. První jídelníček má podtitul „Dejte mi pokoj s nějakou dietou!“ a poslední je „Jídelníček na hubnutí s plným břichem“.

Co se v knize nedozvíme je, proč se nejmenuje stejně jako pracovní název scénáře, podle kterého byla napsaná: „Zastřelil jsem svého výživového poradce, milé dámy“. Jeho český pracovní název je mírumilovnější, půjčili jsme si jej od Karla Čapka: „Jak si pejsek s kočičkou dělali dort“.

Dalo by se říci, že kniha je návod, jak se skutečně můžeme „opravit“ a dožít sta let v plné síle, zdraví a vitalitě. A to vše na bázi pravdy a produktů zakoupených „zdarma“ v supermarketu Příroda…

9.5 Celkové Skóre
Hodnocení

Pro lepší orientaci a zkvalitnění článku, je dobré zanechat komentář s hodnocením, aby si ostatní uživatelé udělali lepší obrázek.

9.5Skóre Redakce
Zpracování
10
Cena
8.5
Užitečnost
9.5
Zaujetí
9
7.2Skóre uživatelů
Zpracování
8.5
Cena
7.5
Užitečnost
10
Zaujetí
3
PROS
 • Cena
 • Zpracování
Přidat vaše hodnocení  |  Přečtěte si recenze a komentáře

Štítky:

1 Comment
 1. 4
  Zpracování
  80
  Cena
  90
  Užitečnost
  100
  Zaujetí
  50

  Kniha výborná. Moc se toho vytknout nedá.

  + PROS: Super cena
  - CONS: Není co
  Užitečné(1) Neužitečné(0)Už jste to hlasovali

Zanechte odpověď

Help-Desk
Obnovit Heslo
Položky Pro Srovnání
 • Celkem (0)
Porovnat
0