Jak si vyrobit Super Smoothie v 5 snadných krocích

Smoothies je snadný a chutný způsob, jak zhubnout a dostat do našeho těla živiny, které potřebuje, ale ne všechny smoothies jsou vytvořeny stejné . Zatímco některé smoothies se mohou na první pohled zdát zdravé, mohly by ve skutečnosti způsobit příbytek hmotnosti.

Pokud kupujete smoothies z obchodů s potravinami a řetězců rychlého občerstvení, nebo děláte všechny ovocné smoothies, pak šance jsou, že dělají více škody ve vašem těle, než je zdravé.

Tento průvodce krok za krokem vám ukáže, jak udělat opravdu zdravé a chutné smoothies, které vám pomohou zhubnout , zvýšit energii a dokonce udržet vaši kůži zářící a mladistvou.

Krok 1: Zapomeňte na Juice

Ovocné šťávy mohou zvýšit chuť smoothie a jako takové jsou nejběžněji používaným smoothie základem, ale mají vysoký obsah cukru a kalorií. Ve skutečnosti, ovocné šťávy obvykle mají tolik nebo více cukru, než sodovky a jiné sladké nápoje, které jsou obecně přijímány jako nezdravé.

Místo sladké ovocné šťávy, zkuste použít zdravou tekutinu jako vaše smoothie základny, kdykoli je to možné. Zde je několik mých oblíbených:

Kokosová voda
Mandlové mléko
Kokosové mléko
Javorová voda
Aloe voda
Kromě vyřazení nepotřebného cukru a kalorií z vašeho smoothie, tyto zdravé tekutiny přicházejí s různými zdravotními přínosy. Od pokožky hydratačních vlastností aloe vody, až po doplňování kokosové vody do elektrolytu.

Krok 2: Přejděte na položku Zelená 

Většina ovocných smoothies je v těchto dnech k dispozici pro nákup. Zatímco ovoce obsahuje tuny nezbytných vitamínů a minerálů, mohou mít vysoký obsah cukru.

Chcete-li se vyhnout těmto potenciálním problémům, zkuste přidat ovoce a zeleninu ve stejných částech. Lahodná ovocná chuť může kompenzovat a zakrýt jemné chutě nalezené v mnoha listnatých zeleninách a zelenině. Zelenina dodá vašemu smoothie, stejně jako tuny vlákniny – obrovský nutriční účinek – super důležité pro zdravé trávení a hubnutí!

Zde je několik doporučených vegetariánů, kteří mohou začít experimentovat s:

Špenát (vynikající zdroj antioxidantů a vlákniny)
Kale (vysoký obsah vitamínu K a vitaminu C)
Chard (jeden z nejvíce živných hustých zelených na planetě)
Řepa (s nízkým obsahem kalorií, vysokým obsahem živin a zdravým srdcem)
Okurka (hydratační, doplňující a plná živin)
Mrkev (s vysokým obsahem beta-karotenu, ideální pro zdraví kůže a očí)

Krok 3: Zapněte ho s proteinem 

Zatímco ovoce a zelenina poskytují téměř všechny živiny, které potřebujeme, vaše smoothie může ještě skončit bez bílkovin . Vylepšení vašeho smoothie o vysoký obsah bílkovin, může nahradit vaše smoothie k lahodnému a výživnému občerstvení a k náhradě náplně jídla.

Nahrazení vaší snídaně výživným hustým super smoothie je skvělý způsob, jak začít svůj metabolismus startovat a začít svůj den správně!

Pokud nemáte po ruce žádný proteinový prášek, zde je několik potravin s vysokým obsahem bílkovin, které se skvěle hodí do smoothies:

Chia semínka
Konopná semínka
lněná semínka
mandlové máslo
burákové máslo

Krok 4: Udržujte jej hladký 

Smoothie s kousky zeleniny není jen nechutné, ale může být ve skutečnosti méně výživné . Čím více jsou složky smoothie rozděleny, tím snáze a rychleji naše tělo dokáže absorbovat své živiny!

Pokud váš mixér bojuje s listovou zelení a jinou vláknitou zeleninou, zkuste nejprve přidat pouze zelenou a tekutou . Smíchejte je, abyste je rozdělili co nejvíce před přidáním dalších složek.

Krok 5: Smoothie se superpotravinami 

Pokud opravdu chcete, aby vaše smoothies a vaše zdraví přešlo na další úroveň , pak byste měli zkusit posílení s superfoods! Tyto výživné a antioxidační bohaté potraviny obvykle přicházejí v práškové formě, což je velmi snadné míchat do smoothie.

Váš koktejl si můžete přizpůsobit svým specifickým potřebám v oblasti zdraví, jen úpravou svých superpotravin! Například přidání prášku matcha pro antioxidanty a zvýšení metabolismu, nebo kurkumy pro jeho silné protizánětlivé vlastnosti.

Těchto 5 jednoduchých kroků změní, vysoký cukr, smoothie do super smoothie a přivede vaše zdraví na další úroveň. Neexistuje snadnější ani lahodnější způsob, jak dosáhnout těchto zdravotních cílů, než s osvěžujícím přeplněným koktejlem!

Rádi uslyšíme co si myslíte

   Zanechat odpověď

   Registrovat Nový Účet
   Vyplňte prosím všechna níže uvedená pole, pro úspěšné přihlášení.
   Obnovit Heslo
   Porovnat položky
   • Celkem (0)
   Porovnat