Recenze výrobků

HODNOCENÍ KNIHY: Dívka v ledu – Robert Bryndza

 • HODNOCENÍ KNIHY: Dívka v ledu – Robert Bryndza

Jednou ji někdo najde a konečně ji uvidí, takovou jaká skutečně je.

Dívka v ledu,

dcera jedné vlivné rodiny…

peníze ale nezmůžou všechno…

.

 • Název: Dívka v ledu
 • Originální název: The Girl in the Ice
 • Autor: Robert Bryndza
 • Série: Inspektorka Erika Fosterová (1.)
 • Žánr: literatura světová, thrillery, detektivní
 • Nakladatelství: Grada – Cosmopolis
 • Rok vydání: 11/2016
 • Počet stran: 448

.

…Recenze…

     Nevím jak pro vás, ale pro mě bylo jméno Robert Bryndza velkou neznámou. Nikdy dříve jsem o něm neslyšela. Ale to se podle mého teď rychle změní. V listopadu na český trh vplula tato modrá nádhera, která už učarovala nejednomu čtenáři. Víte, musím se přiznat, byla jsem hodně obezřetná. Však to znáte, placky bestseller, různá ocenění a pak? Pak je člověk akorát zklamán. Ale i přes můj počáteční strach jsem knize neodolala, protože se ke mě valila ze všech stran vlna pozitivní kritiky. I moje recenze nebude výjimkou.
Ocitáme se v hlavním městě Anglie, přesněji v jižní části Londýna, kde je nalezena mrtvola mladé dívky. Její totožnost vyjde najevo záhy, protože před pár dny se začala pohřešovat dcera jedné vlivné anglické rodiny.
     Andrea Douglasová-Brownová by si měla úžívat života, mládí a svého svěřeneckého fondu. Bohužel její život byl předčasně ukončen neznámým pachatelem. A to dost brutálním způsobem. Nenávist byla v tomto případě na první pohled patrná.
     Vliv rodiny Douglasových- Brownových nezná hranic. Peníze mají moc a oni jsou za ochranu svého soukromí schopni zaplatit více než je zdrávo. V jejich rodinném postavení ovšem k mnoha věcem nepotřebují ani peníze, stačí zatahat za ty správné nitky a všichni kmitají, tak jak oni chtějí. Neuvědomují si ovšem, že tím značně narušují vyšetřování smrti jejich vlastní dcery.

     K případu je povolána po delší rekonvalescenci detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Chytrá a velmi vnímavá policistka, která ovšem po poslední nevydařené akci ztratila mnohem víc, než jen trošku krve. Je tedy poznamenána jistou smutnou minulostí. (Na toto jsme už z mnoha předchozích detektivek u vyšetřovatelů zvyklí, tudíž žádné překvapení.) Je nutné ale podotknout, že nejde o výtku z mé strany, nijak mě to neotrávilo, ba naopak. Bylo velmi zajímavé dostávat se na kloub i Eričinu tajemství a pozorovat ji při opětovném stoupání vzhůru. Práce je totiž jejím posláním.

     Rodina zavražděné ovšem Erice nijak zvlášť nepomáhá a spíše jí hází klacky pod nohy. Erika se ovšem nevzdá a i přes mnoho nepříjemností s nadřízenými se nenechává odradit. Stejně by ji to ani nebylo dopřáno, protože naše Dívka v ledu není první ani poslední mrtvolou… a vrah už se nebezpečně přibližuje i k samotné Erice…

…Můj dojem…

     Moje první vyjádření ke knize bezprostředně po přečtení bylo takové: Nejde o nejlepší detektivní příběh, ale rozhodně jde o nejlépe napsaný! 
     
     Nebylo možné se od knihy odtrhnout a to jen díky znamenitému spisovatelskému výkonu. Ale pozor, nemyslím tím nijak složité větné vazby, či poetiku textu. Ten byl naopak jednoduchý a stroze výstižný. Člověk se nemusel nikdy moc zamýšlet a prostě jen hltal slovo od slova.
Možná to není ta nejvíc geniální zápletka a příběh, ale rozhodně velmi dobře funguje a já se marně snažím přijít na to čím to je. Bryndza si umí získat svého čtenáře velmi rychle a rozhodně se jeho jméno bude mezi českými čtenáři ještě hodně dlouho otřásat.
     Už teď budu netrpělivě očekávat jakoukoli informaci o vydání dalšího pokračování. A určitě nebudu jediná. Dívka v ledu patří jednoznačně mezi nejlepší knihy loňského roku!

Rádi uslyšíme co si myslíte

   Zanechat odpověď

   Využijte naší speciální akční omezenou nabídku Ručních výrobků.  CHCI SE PODÍVAT  
   X
   Registrovat Nový Účet
   Vyplňte prosím všechna níže uvedená pole, pro úspěšné přihlášení.
   Obnovit Heslo
   Porovnat položky
   • Celkem (0)
   Porovnat